Tuesday, July 16, 2013

Aita säilitada pärandit - Rootsi raudteejaama aknad

Tänavune 2013. aasta on kultuuripärandi aasta (vaata ka raudteepärand).
Meile on silma jäänud Kultuurimälestite registri leheküljelt T. Padu poolt 2008. aastal tehtud fotod Rootsi pooljaamast kahe erilise detaili poolest: käimla aken ja jaamahoone pööninguaken. Vikipeedia Rapla-Virtsu raudteeteemalises artikklis leidub foto 2009. aastast jaama põhjaküljest, millel samuti pööninguaken on veel alles. Nii et aknad on kõigest viimaste aastate jooksul endale uue omaniku leidnud. Kuna neid aknaid ei saa enam mitte kunagi sellisel kujul taastada, siis oleksime tõeliselt tänulikud, kui pea sajandivanused originaalaknad jaamas tagasi oma kohale saaksid. Kui Sul on infot nende kohta või oled äkki ise mõnele aknale kodus koha leidnud, siis aita säilitada pärandit ja võta julgesti meiega ühendust, küllap jõuame kokkuleppele.

Käimla aken

Akna visand


Foto: T. Padu (2008)

Puuduvad aknad. Ühe järgi saaks valmistada teisegi.

Käimla värvimine 2013.

Pööninguaken  LEITUD!


Akna visand

Foto: T. Padu (2008)
Foto: Jaan Rebane (7. juuli 2009)
Meie kontakt: rootsijaam@gmail.com või vaata ka siit

2 comments:

 1. Tere!

  Rõõm näha, et sedavõrd toreda taastamistööga tegelete! Mul on Tallinna Vanalinnast pärit S-kivi. Ilmselt NL-aegne. Kas võib sobida? http://materjalid.net/?productID=878
  Jõudu soovides

  Holger

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tere, Holger!
   Aitäh, jõudu tarvis. Väga hea pakkumine. Meile pakuti Virtsust ka kive, lähme vaatame need üle,kui palju neid on ja siis näeb, mis edasi.
   Tervitustega
   Maigi

   Delete